YİBDER

Hakkımızda

Yarın İçin Bugün Derneği, 2023 yılında kurulmuş bir kâr amacı gütmeyen organizasyondur. Biz, çocuklar ve gençlerin vizyonlarını gerçekleştirmelerine, dünyayı şekillendirmelerine ve daha iyi bir geleceğe katkıda bulunmalarına yardımcı olmayı amaçlayan bir hareketiz. Çocuklar ve gençler, ilgilendikleri konulara katılabilir, gerçek dünya projelerinde yer alabilir ve kendi fikirlerini hayata geçirebilirler.
 
Ayrıca, toplumsal sorunlara duyarlılık kazanmalarını, önemli beceriler geliştirmelerini ve kendilerini daha iyi ifade etmelerini teşvik ediyoruz. Çocuklar ve gençler, bugünün sorunlarına yaratıcı çözümler getirecek liderlerdir. Derneğimiz, onlara rehberlik eder, ilham verir ve potansiyellerini en üst düzeye çıkarabilmeleri için destek sunar. Geleceğe umutla bakarken, onların yanındayız ve onlarla birlikte yarının daha iyi bir yer olmasını hedefliyoruz.

Amacımız

Türkiye’de çocuk haklarının güçlendirilmesi ve sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ilişkin bilinirliğin artırılması amacıyla, evrensel standartların ve belgelerin uygulanması ve yaygınlaştırılması ile tüm toplum üzerinde olumlu bir etki yaratmak için çalışmalarımıza başladık.

Derneğimizin temel dayanağını İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi, Çocuk Haklarına Dair Sözleşme, BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve İklim Değişikliği Sözleşmesi gibi uluslararası belgeler oluştururken, şu amaçlar için faaliyetler geliştirmek adına hareket ediyoruz:

Yarının liderleri olan çocuklar ve gençleri, bu konularda fikirlerini öne sürmeye ve projeler geliştirmeye davet ediyoruz. Onların katılımını artırırken, aynı zamanda proje geliştirme süreçlerinde rehberlik ve destek sunarak sürdürülebilir ve kapsayıcı bir geleceğe katkıda bulunacaklarını inanıyoruz. Çocuklar ve gençler, dünya üzerindeki zorlukları ele almak ve daha adil bir toplum inşa etmek için güçlü bir potansiyele sahiptirler.

Derneğin Kurumsal Yapısı

Yönetim Kurulu

Elif Özmenek Çarmıklı – Başkan

İdil Ülkealan – Başkan Yardımcısı

Melike Zontur – Genel Sekreter

Burcu Haboğlu Baba – Sayman

Bade Altay – Sayman

Ceyda Düzçimen – Üye

Sinem Kaya – Üye

Denetim Kurulu

Gamze Öz

Tuğba Alver

Berna Bakioğlu Mataracı

 

 

 

 

Ekibimiz

Belma Yıldıztaş – Proje Geliştirme Koordinatörü